15h
CZAS
PRAGA
CEL
5/10
WYSIŁEK
5+
WIEK

Praga – stolica i największe miasto Czech, położone w północno-zachodniej części kraju, nad Wełtawą, zajmuje 496 km kw. Miasto zamieszkiwane jest przez 1,2 mln ludzi (metropolia 1,9 mln).

Praga jest najpopularniejszym wśród turystów miastem środkowej Europy, przez wielu uznawana jest za najpiękniejsze miasto starego kontynentu, znajduje się też w pierwszej szóstce najczęściej odwiedzanych miast Europy. Co roku miasto gości ponad 4 mln osób (głównie Brytyjczyków i Niemców). Duża popularność miasta wynika przede wszystkim z bardzo małej ilości zniszczeń po II wojnie światowej, niskich kosztów pobytu w porównaniu do miast Europy Zachodniej, kluczowa jest też obecność szybkich połączeń lotniczych i kolejowych z wszystkimi większymi miastami regionu.

Zwiedzanie miasta jest dość proste, większość zabytków, muzeów i atrakcji usytuowana jest blisko centrum, w dzielnicach Stare miasto, Mala Strana, Josevov, Hradczany, Nowe miasto. Szybkie przemieszczanie pomiędzy nimi ułatwia sprawny system transportu miejskiego, w którego skład wchodzą 3 linie metra, autobusy oraz tramwaje.

Ogromna popularność miasta sprawia iż w godzinach szczytu najpopularniejsze atrakcje są ekstremalnie zatłoczone, zwłaszcza od maja do końca września, warto więc odpowiednio zaplanować dzień, tak aby miejsca takie jak Most Karola czy Zamek Praski zwiedzać wcześnie rano.

 

TERMINY: ZGODNIE Z HARMONOGRAMEM
GODZ:
CZW:06:15-21:00     ND:8:30-22:00
CENA:
ZGODNIE Z CENĄ W HARMONOGRAMIE
POSIŁEK: w trakcie zwiedzania /nie są wliczone w cenę
CZAS WOLNY: w trakcie zwiedzania
 DODATKOWO:   możliwość zakupów w NACHODZIE/płacimy złotówkami

 

1

Hradczany – Zamek Praski /dziedzińce zamkowe/

2

Katedra św. Wita

3

Najciekawsze budowle Malej Strany

4

Most Karola

5

Spacer Rynkiem i uliczkami Starego Miasta

6

Ratusz z zegarem ORLOJ

7

Plac Wacława

8

Przerwa obiadowa, czas wolny

9

Przejazd metrem na obrzeża Pragi

10

Powrót do Polski

Prague View from Charles Bridge to the mala strana with the castle in the background